אורי קראוזה - אגרונום
גינות קרקע וגג

טיפול בגינה בחודש מרץ - חלק א

מה עושים בגינה בחודש מרץ?

חלק א

לכל חודש יש את המאפיינים שלו בטיפול השוטף בגינה. אלו הן המשימות בחודש מרץ.

 1. במידת הצורך פותחים את מערכת ההשקיה
  בהתאם לשינוי מזג האוויר מתחילים בהדרגה לפתוח את מערכת ההשקיה. בימים חמים יש לפתוח את השקית הטפטפות בערוגות כדי שהפרחים לא יבלו.  במקרה של רצף מספר ימים חמים, כדאי לראות אם עלי המדשאה מתחילים להראות סימני יובש, במידה וכן - כדאי לפתוח את מערכת ההשקיה גם לדשא. אם הדשא שלכם עבר שזרוע של דשא חורפי יש להקפיד יותר על השקיה וגם על כיסוח אחת לשבועיים.
 2. לטפל בעשבייה
  בחודש זה העישבייה בערוגות גדלה מהר ועלולה "לבלוע" חלק מהפרחים. בנוסף העשבים מהווים מתחרה רציני על מים ודשן לצמחי הגן. לכן חשוב מאד לעקור את העשבים  בצורה ידנית או באמצעות כלי המיועד לגרוד עשבים. במדשאות עם הרבה עשבייה כדאי  לכסח אותם. זה יסייע בהדברת העשבים וגם יכניס יותר אור לדשא שמתחיל עכשיו את פריצת הלבלוב אחרי תרדמת החורף. הדברת עשביה החודש  תמנה היווצרות זרעים בעשבים ובכך תפחית את כמות העשבים שיצוצו בגינה בחורף הבא.
 3. הטריק להגביר פריחה
  פרחי האביב מייצרים פירות, זה הזמן להוריד את הפרחים היבשים כדי למנוע את היווצרות הפירות והזרעים וע"י כך אנחנו מעודדים  גל מחזור חדש של פריחה ובעצם מאריכים את תקופת פריחתם בגינה.
 4. לסלק את הכנימות בדרכים ירוקות
  החודש מופיעות כנימות רכות בגן. יש להסתכל היטב על הלבלוב הצעיר בצמחי הגן ולבדוק אם מופיעות כנימות. הכנימות הן בגודל ראש סיכה בצבעים שחור או ירוק או צהוב. גיליתם כנימות? כדאי להתיז זרם מים חזק על הצמח או לקטום את האזור הנגוע ולהשליך אותו מהגינה. אפשר גם להדביר באופן ביולוגי בעזרת חיפושית פרת משה רבנו (מושית השבע) שהכנימות הן המזון שלה. אם היא נמצאת בגינה, מעולה. אם לא – אפשר להביא אותה משדה קרוב ולפזר באזורים נגועים בכנימות.
חזרה לרשימת המאמרים
לאזור התוכן הראשי
פתיחת סרגל נגישות